Сьогодні Купала, а завтра Івана

Субота, 23 Червня, 2012

Фольклорний фестиваль на Харківщині

Солом'яні брилі

7 липня у селі Сковородинівка Золочівського району Харківської області відбудеться Регіональний фестиваль пісенно-обрядового фольклору «Сьогодні Купала, а завтра Івана». Насолодитися виступами народних колективів пісні й танцю, відвідати алею майстрів та покататися на човнах можна буде на території Національного літературно-меморіального музею Сковороди.

«У програмі – концертні виступи фольклорних колективів на майданчиках парку («Музейні сходи», «Співоча діброва», «Співи під дубом», «Танцювальний майданчик»), – кажуть організатори дійства. – Пограти у народні ігри можна на майданчику «Ігри під клунею». Народні умільці виставлять свої вироби (вишиванки, рушники, прикраси тощо) та дадуть майстер-класи на «Алеї майстрів». Відбудеться конкурс купальської атрибутики «Купальська традиція», покликаний відновити інтерес до технології виготовлення ляльок, дерев, вінків, інших елементів купальського обряду. Заплановано катання на човнах та прогулянки на конях».

В основному, на фестивалі відтворюватимуть обряди літнього народного календаря – свят Купала, Петрівки та Трійці. «Програма включає підготовку до свята (плетіння дівчатами та молодицями вінків із зелені та квітів, вирубування купальського дерева), прикрашання дерева квітами, черешнями, вишнями, стрічками, вінками, цукерками тощо, виготовлення купальських обрядових ляльок (Купайла та Маринки з очерету, ганчір’я), збирання дров, кропиви та складання вогнища, кропивних куп, готування святкового пригощання – пісних вареників, пиріжків, вишневого відвару) та святкування (виконання пісень-закличок для збору учасників свята, жартівливих та ліричних петрівчаних та купальських пісень на вулицях села та місці, запалювання вогнища, водіння хороводів коло обрядового дерева.

Мапа фестивалю Сьогодні Купала, а завтра Івана

Програма фестивалю Сьогодні Купала, а завтра Івана 2012 (7 липня):

13.00 – 14.00 Заїзд та реєстрація колективів-учасників фестивалю, народних майстрів (головна алея).

14.00 – Катання на човнах, прогулянки на конях по парку.

Концертні виступи фольклорних колективів на майданчиках парку:

14.00 – 18.00 Майданчик «Співоча діброва» (початок головної алеї).

15.00- 17.30 Майданчик «Алея майстрів» (філософська алея).

15.00 – 16.30 Майданчик «Музейні сходи»(вхід до музею)

16.00 – 17. 30 Майданчик «Співи під дубом» (дуб Сковороди).

16. 00 – 17.30 «Танцювальний майданчик» (кінець головної алеї).

16. 00 – 17.30 Майданчик «Ігри під клунею» (клуня).

16. 30 – 17.45 Конкурс купальської атрибутики «Купальська традиція» (центральна частина головної алеї).

18.00 – 20.45 Урочисте відкриття фестивалю. Концертна програма «Сьогодні Купала, а завтра Івана!» (майданчик «Музейні сходи», вхід до музею).

21. 00 – 21. 30 Закриття фестивалю. Майданчик «Купальські хороводи» (галявина біля ставка). Святковий феєрверк «Купальська квітка».

22.00 – Від`їзд колективів-учасників.

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Хотите удивить близкого человека? Тогда вам понадобится в вашем городе. Ведь аренда лимузина - это отличный способ отдохнуть!