Таємниці лозоплетіння
Українським майстрам пощастило, як нікому
Дрібненькі пляшки, трохи більші вази, традиційні скрині, кошики та різні декоративні предмети – всю цю красу наші майстри вправно виплітають з вербової лози. На перший погляд, скрутити зі звичайної гілочки цілий витвір нереально! Але майстриня плетіння з лози Зінаїда Лугова знає дві таємниці, які спрощують її роботу
«Ми працюємо з матеріалом, який зростає на наших річках. Він містить у собі унікальну таємницю: цей прутик полірується самою природою. Вербовий прутик, з якого роблять сувеніри та скрині, вже полірований від самого початку», – розкриває одну з таємниць пані Зінаїда.
Тож майстриня творить дива вже з готового матеріалу: їй достатньо скрутити вазу чи скульптуру з прутика, і все – виріб готовий! Покривати сувенір різними матеріалами, які би надавали виробу блиску, не треба.
Друга таємниця теж проста, але дуже важлива. «Українські майстри працюють з вербовими прутами, які за своєю природою є дуже ніжними. У нас прути не такі, як у В’єтнамі (п’ятиметрові й грубі), – ми працюємо з матеріалом завдовжки тридцять-сорок сантиметрів, – каже Зінаїда Лугова. – Максимальна довжина прута для роботи – п’ятдесят сантиметрів». За словами майстрині, саме для вітчизняних матеріалів були створені техніки лозоплетіння, які дійшли до нас з давніх віків.
(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Дуже радимо для своєї оселі на цьому сайті - це зробить ваше помешкання набагато більш затишним!
Метки: лозоплетіння