Трикотажна піжама для хлопчика: верх

Четвер, 22 Січня, 2015

Піжама для хлопчика

Навіть якщо ви – швачка-початківець, не варто боятися шити дитячий одяг. Так, трикотаж – доволі вередливий у роботі, проте з ним можна «домовитися», опанувавши кілька нехитрих прийомів. Взявши у роботу дитячий трикотаж, ви зможете солідно зекономити гроші, адже зшиєте дитині домашні штанці, шорти, футболки, кофтинки і, звісно ж, піжами. Сьогодні ми розповімо вам, як пошити трикотажну піжаму для хлопчика, а точніше, її верхню частину.

Для того щоб пошити дитячу піжаму, візьміть: трикотаж (кулір, інтерлок чи теплий футер), рібану (це трикотаж з еластином, який використовують для манжетів), нитки, ножиці, кравецькі булавки, швейну машинку. Хоча найлегше, звісно, купитита запастися ним на роки вперед!

Дитячий трикотаж

Викрійка піжами для хлопчика, 98 розмір

Одразу зазначу, що цю викрійку я перезняла з відомого фінського журналу дитячої моди Оттобре. Така викрійка підійде для віку 2-3-4 роки, залежно від зросту вашого малюка. Щоб отримати викрійку у повний розмір, збільште її на комп’ютері так, щоб нижній край рукава дорівнював 21 см. Після цього можете прикласти до монітора папір і обережно обвести контури шаблону, прокручуючи зображення. Ну а потім – виріжте викрійку, прикладіть до тканини та викроїть деталі.

Викрійка дитячої піжами

Як пошити трикотажну піжаму для хлопчика? Опис роботи

1. У вас мають вийти такі деталі. Як ви вже, мабуть, відзначили, кофтинка у цьому майстер-класі не проста, а зі вшитими плечима. Щоб виріб виглядав більш цікаво, плечики ми вирішили зробити з іншої тканини, ніж основні деталі. Отож, з різнокольорового куліру ми викроїли перед, спинку і два рукава.

Кулір

2. З блакитної рібани зробили решту деталей: манжети, горловину і дві пари плечей. Зауважте, що тут манжети добре продумані: вони викроєні не як прямокутники. У складеному вдвічі вигляді манжети виглядають звуженими до згину, завдяки чому не зможуть розтягнутися надто швидко.

Рібана

3. Спочатку скомпонуємо всі деталі переду і спинки, щоб ці частини дитячої піжами стали суцільні. Отож, кладемо перед собою передню деталь з куліру, ладнаємо до неї плечі з рібани та зі зворотного боку прошиваємо ниткою.

Приєднуємо плечі

4. Пришиваємо плечі до переду на машинці, використовуючи трикотажний шов. Тут краще шити повільно і охайно, адже мова йде про косий зріз тканини, який часто розтягується під час шиття. Потім виймаємо нитки, якими скріпляли деталі, підгинаємо до вивороту припуски швів, що залишилися, та фіксуємо їх знову нитками. Щоб виріб виглядав охайно і пласко, ці припуски треба буде пристрочити до деталі переду.

Пришиваємо

5. Прострочуємо і цей шов на машинці, використовуючи шов для трикотажу (зубчики). Те саме треба зробити і з додатковими плечима спинки піжами.

Спинка піжами

6. Перед і спинка вже готові, тож можна зшити їх між собою. Для цього складаємо їх разом, лицьовими сторонами всередину. І нитками фіксуємо плечові шви.

Перед і спинка

7. Прошиваємо ці лінії на машинці трикотажним швом і вивертаємо заготовку піжами на лицьовий бік.

Плечові шви готові

8. Настав час приєднати рукава! Прикладаємо один з рукавів до краю плечового шву. Звісно ж, складаємо ці дві деталі лицьовими сторонами всередину. Потім фіксуємо кравецькими булавками, рівномірно розподіляючи рукав по проймі для рукава. Для певності можна ще закріпити нитками: так буде зручніше строчити на машинці.

Приєднання рукава

9. Пристрочуємо рукав до основної деталі піжами. Використовуємо для цього трикотажний шов. Також не забуваємо обробити краї припусків, щоб вони не розпускалися – прострочуємо ще раз, але вже оверлочним швом (можна взяти зигзаг або подібний шов, адже оверлочного на звичайній машинці немає). Таким же чином пришиваємо другий рукав.

Рукав пришитий

10. Тепер зробимо манжети і горловину з рібани. Викроєні деталі запрасовуємо, склавши вдвічі за горизонтальною лінією посередині. Це стосується і манжетів, і горловини.

Горловина і манжети

11. Розкладаємо манжети і горловину, складаємо вдвічі за вертикальною лінією посередині і зшиваємо у такі собі «бублики» на швейній машинці. Потім складаємо вдвічі, вивернувши на лицьову сторону. Ось так, як на фото.

Зшиваємо краї

12. Припасовуємо горловину до основної деталі піжами. Шов на горловині співставляємо з одним з плечових швів (краще з лівим), фіксуємо булавкою. Протилежну точку горловини фіксуємо з іншим плечовим швом. А далі все просто: рівномірно розподіляємо горловину по довжині горлового вирізу, трошки розтягуючи її (адже горловина трохи менша за виріз).

Горловина і горловий виріз

13. Після кравецьких булавок треба зафіксувати горловину нитками.

Фіксуємо нитками

14. Потім – пристрочити на машинці трикотажним швом.

Горловина пришита

15. Зробити ще один трикотажний шов, відступивши від стику горловини і основної деталі 5 мм. Це дасть змогу не лише зафіксувати деталь горловини, а й унеможливити розпущення ниток з припусків швів.

Обробка горловини

16. Вивертаємо виріб на зворотній бік, нитками фіксуємо шви рукавів та бокові шви виробу.

Шов рукава

17. Прострочуємо їх на машинці, потім обробляємо оверлочним швом.

Кофтинка готова

18. Приєднуємо манжети! Це робиться так само, як і у випадку з горловиною. Приєднуємо манжети булавками, розтягуючи рібану.

Приєднуємо манжет

19. Прострочуємо на машинці, а потім робимо ще один шов, трохи відступивши від стику деталей.

Обробка манжету

20. Залишилося лише трошки роботи – нижній край. Обробляємо його оверлочним швом.

Оверлочний шов

21. Потім підгинаємо всередину, фіксуємо булавками та прострочуємо трикотажним швом.

Нижній край піжами

Ось така вона, трикотажна піжама для хлопчика. А точніше, верхня частина піжами. Піжамні штани шити набагато простіше, переконайтеся у цьому самі!

Дитяча піжама: верхня частина

Також радимо вам проглянути майстер-клас з пошиття маскарадного костюму для хлопчика, а також весняної шапочки з трикотажу!

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки: