«Це був вибух»
У столиці відкрилася виставка ювелірного мистецтва «Десять грамів мелодії»
До Національного музею українського народного декоративного мистецтва привезли свої роботи чотирнадцять ювелірів з Одеси, Сімферополя, Ужгорода та Києва. Серед них – відомі майстри, творчість яких здобула популярність ще у вісімдесятих та дев’яностих роках минулого століття: Віталій Хоменко, Олександр Міхальянц, Юхим Жданов, Олег Федоров, Сергій Сєров, Леонід Косигін.
На виставці можна побачити унікальні персні, кольє (), брошки та невеличкі скульптурки, зроблені з коштовних металів та каміння. Витвори різних ювелірів відображають різні мистецькі епохи.
«Найбільш яскраво спалахнуло українське ювелірне мистецтво у післявоєнний час, у шістдесятих, сімдесятих та вісімдесятих роках. Тоді когорта художників розпочинала свою справу потужно, емоційно… – каже мистецтвознавець Ірина Бариш-Тищенко. – Для себе кожен митець відкрив увесь світ мистецтва, у тому числі – і світ коштовностей. На тлі промисловості п’ятдесятих-шістдесятих років це був вибух».
За словами мистецтвознавця, кожен художник творить ніби у своїй окремій мушлі, але разом з тим має певні уявлення про розвиток європейського мистецтва, а також ювелірної справи Африки та південних країн. «Вони знають, що таке тенденція абстракціонізму, мистецтво мінімалізму – усі сучасні «-ізми» та сучасні мистецькі рухи відомі нашим ювелірам», – зазначає пані Бариш-Тищенко.
Основною задачею виставки організатори назвали показ можливостей майстра, який може виготовити шедевр самотужки у власній майстерні. Тобто, без допомоги інженерів та художників – тих фахівців, які працюють на ювелірних підприємствах.
Виставка триватиме до кінця грудня. Адреса музею: м. Київ, вул. Мазепи, 5, корпус 29.
Метки: ювелірне мистецтво