Центр візуальної культури зачиняють
Києво-Могилянська академія витісняє сучасне мистецтво
23 лютого Вчена рада Києво-Могилянської академії прийняла рішення про припинення діяльності Центру візуальної культури НаУКМА після проведення виставки «Українське тіло». Центр тривалий час проводив мистецькі зустрічі та виставки, знайомлячи киян із сучасним мистецтвом.
У понеділок, 27 лютого, о 13.00 перед 1 корпусом Києво-Могилянської академії (Київ, вул. Сковороди, 2) розпочнеться акція протесту проти цензури та репресій Центру візуальної культури, повідомляють куратори Центру. Його працівники, студенти й художники вимагатимуть від президента НаУКМА скасування рішення Вченої ради, відкриття виставки «Українське тіло» та продовження роботи ЦВК.
«Ще не стихла увага преси й громадськості до закриття виставки «Українське тіло», яка проходила в Центрі візуальної культури НаУКМА, як адміністрація Києво-Могилянської академії на чолі з президентом університету Сергієм Квітом вирішила припинити діяльність самого Центру, проігнорувавши результати зустрічі з провідними представниками культурної громадськості щодо відкриття виставки», – відзначають захисники Центру візуальної культури у своєму прес-релізі.
За їхніми словами, керівництво могилянки обурила увага громадськості та публічний осуд цензури в стінах найдемократичнішого вишу України. Внаслідок санкцій адміністрації робота Центру надалі не можлива. До того ж, несподіване рішення керівництва університету ставить під загрозу проведення вже запланованих у березні художніх виставок та феміністичної конференції за участі гостей з Польщі, Росії, США, Фінляндії, Сербії й Франції.
До речі
10 лютого 2012 року президент НаУКМА Сергій Квіт через три дні після відкриття закрив виставку «Українське тіло», присвячену дослідженню тілесності в українському суспільстві. Виступи художників проти цензури, листи міжнародних партнерів та увага мас-медіа не змогли переконати президента університету відкрити виставку.
***
Подяка:
Если вам когда-нибудь понадобится- выберите жилье на сайте о недвижимости!
Метки: живопис, скульптура