Творчі мандрівки: що купити за кордоном?

Четвер, 15 Жовтня, 2015

Баранець з мотузок

Шопінг-тури – дуже популярний вид мандрівок, під час яких можна не лише відпочити за кордоном, а й купити товари, притаманні певній країні. Наприклад, до Туреччини традиційно їдуть у пошуках теплих і недорогих дублянок, до західноєвропейських країн – на зимові розпродажі одягу, а прикраси з муранського скла прийнято купувати у Венеції. А як же хендмейд? Звісно, усі творчі натури за кордоном підсвідомо вишукують крамнички з пряжею, тканинами чи принаймні прицінюються до рукодільних товарів! Давайте подивимося, що цікавого для творчості можна прикупити у наших найближчих сусідів – країн, які межують з Україною!

Туреччина

Розпочнемо з нашого південного сусіда, до якого можна дістатися, перелетівши море. Туреччина – відома батьківщина бавовни. Саме і цій країні – ідеальний клімат для вирощування бавовни, з якої потім роблять нитки, тканини і, звісно, пряжу для плетіння. Колись ми вже розповідали, як у курортному місті Туреччини купити пряжу від виробника. Зараз лише натякнемо, що окрім пряжі, ви можете вишукати на місцевих ринках інші бавовняні рукодільні принади і, звісно, недорогий бавовняний одяг.

Гобелени

Румунія

Румунія славиться своїми гобеленами. Відтак, їдучи до цієї країни, прикупіть необхідні матеріали для створення гобеленів – наприклад, готові набори GoblenSet, які в Україні продають аж по 700-1000 грн. Щось підказує, що у самій Румунії ці «родзинки» хендмейду коштують значно дешевше…

Молдовська вишиванка

Молдова

Натомість, Молдова приваблює «рукодільних шопоголіків» своїми наборами для вишивання. Зараз майже у кожному українському онлайн-магазині на тему хендмейду продаються набори для вишивання хрестиком Luca-S або інших молдовських фірм. При тому, коштують вони недорого – в районі 40-150 грн. Уявіть, які цінники прикрашають ці набори у самій Молдові ;)

Угорщина

І тут – справжній рай для любительок вишивати! Легендарну канву Aida виробляють саме в Угорщині! Ця «дірява» тканина для вишивання хрестиком може похвалитися широкою кольоровою гамою, а також чудовою якістю, яка не дозволяє канві втрачати форму і псувати вишиті картини. У нас канва Aida – задоволення не з дешевих, тому, їдучи до Угорщини, прихопіть звідти пару метрів цієї тканини для знайомих вишивальниць ;)До речі, на сайті  можна забронювати гарний тур до Угорщини, впродовж якого ви відвідаєте різноманітні магазини Будапешта!

Словаччина

Мотузки!!! Одне з давніх словацьких ремесел – плетіння з мотузок, за допомогою якого можна прикрасити предмети інтер’єру, виготовити підвісне кашпо тощо (щось на кшталт макраме, тільки самі мотузки виглядають більш самобутньо). Тож якщо ви захоплюєтеся подібною творчістю, купіть у Словаччині мотузки для вправляння вдома.

Бісер

Чехія

Хоч Чехія – й не безпосередня сусідка України, оминути її увагою ми не могли. А все тому, що ця країна, розташована неподалік, користується величезною популярністю серед бісерних майстринь. Чеський бісер – найбільш оптимальний варіант співвідношення «ціна – якість»: він рівненький і відносно недорогий. Але пряжа у Чехії (нам вдалося перевірити лише рукодільні супермаркети Праги ;)), на жаль, значно дорожча, ніж в Україні.

Польська скринька

Польща

У Польщі можна прикупити багато рукодільних артефактів: льон гарної якості (кажуть, що найкращий продається у магазинах під назвою Cepelii), легендарну порцеляну (біля Валбжіха), вироби зі скла (у Кросні), різьблений кришталь (у Шклярську Порембу), фаянс (у Болеславці). Також у Польщі виготовляють багатсько основ для рукодільних витворів: дерев’яні підставки, скриньки та інші предмети, які можна пофарбувати або декорувати інакшим чином.

Білорусь

Бути в Білорусі і не купити кілька метрів справжнього білоруського льону – просто негарно :)Навіть якщо ви не любите шити, не оминіть такої покупки, адже гарному льону тішитимуться ваші подруги-швачки!

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.