Улюблене хобі - скрапбукінг
Майстриня з Криму робить фотоальбоми у техніці скрапбукінгу
Скрапбукінг – спосіб виготовлення альбомів та листівок з дрібних вирізок – підкорив Україну. Саме завдяки цьому мистецтву Раїса Толоченко з Сімферополя створює ексклюзивні блокноти й фотоальбоми, у яких можна зберігати найдорожчі фотографії та найважливіші записи. Усе, що потрібно майстрині для такої творчості – аркуші паперу з різноманітними малюнками, штампи, наклейки, шматочки тканини й стрічок і, звісно, фантазія
- Раїсо, ви давно захоплюєтеся скрапбукінгом?
- Cкрапбукінгом я захоплююся вже трохи більше року. Почалося все з відвідин майстер-класу. І все – затягнуло… Скрапбукінг дає можливість не лише зберігати (оформлювати) деякі події з нашого життя, але, що більш важливо, він допомагає передати емоції. Нині скрапбукінг для мене – це не лише улюблене хобі. Це й знайомства з новими цікавими людьми, й улюблена робота
- Ваші роботи такі охайні і стильні, що здається, ви з дитинства відточували майстерність! Але зізнавайтеся: перші спроби, мабуть, не були такими успішними?
- Дякую за такий приємний відгук про мої роботи! Так, зараз, дивлячись на свої перші роботи, я посміхаюся… І трошки пишаюся тим, що все-таки поступово розвиваюся.
Важливо – не купувати зайвих матеріалів
- З яких матеріалів ви виготовляли свої перші скрап-поробки?
- В основному, з підручних. Все, що можна було вдома знайти. Зараз я купую матеріали для скрапбукінгу у спеціалізованих магазинах.
- Без яких матеріалів та інструментів не можете обійтися зараз?
- Папір, двосторонній скотч, штампи та чорнила.
- А взагалі, який він – «джентльменський набір» для скрапбукінгу? Що порадите мати новачкам, перш ніж братися за скрапбукінг?
- О-о-о, це важке запитання. І думаю, дуже індивідуальне! Можу порадити не купувати все поспіль (з власного досвіду знаю, що це нелегко), а точно продумувати роботи і вести список того, що вам необхідно.
- Ви працюєте і з тканиною, і з папером. Що приємніше робити – шити чи клеїти папір?
- Мені приємніше й легше клеїти. Але шиття, на мій погляд, надає деяким роботам завершеності.
Популярність скрапбукінгу зростає
- Як гадаєте, чому ще десять років тому про скрапбукінг не було нічого чути, а зараз він набрав популярності в Україні?
- Розвиток сучасного поняття «скрапбукінг» випадає на двотисячні роки. Я гадаю, що першою країною, яка популяризувала скрап, була все ж Америка. Але з часом, за допомогою Інтернету, це хобі досягло країн СНД, у тому числі й України. Завдяки соціальним мережам, проведенню різноманітних майстер-класів (у тому числі й із зарубіжними майстрами) скрап знаходить все більше прихильників у нашій країні.
- Скрапбукінг модний лише серед майстрів чи такі вироби й охоче розкуповують?
- Думаю, на кожен товар можна знайти покупця. Зараз є велика кількість інтернет-магазинів, які дозволяють успішно продавати свої роботи не лише у межах України.
Краще використовувати спеціальні скрап-матеріали
- Теоретично, скрап-виріб можна зробити не лише з нових матеріалів, а й з того, що є у господарстві: зі стрічок, тасьми, паперових відходів, старих листівок?
- Зі свого досвіду можу сказати, що все-таки краще використовувати спеціальні матеріали для скрапбукінгу. Зараз продаються цілі набори для новачків, які включають все необхідне (папір, декор, штампи) для виготовлення скрап-альбомів, листівок тощо.
- Зазвичай, на скрап-виробах багато всього «наляпано»: на одній листівці можуть бути надписи, зображення тістечка, поряд з ними – штампи метеликів і бантики зі стрічок. Як з такого «хаосу» створити гармонійну річ?
- У кожного з нас своє розуміння краси та гармонії. Є майстри, роботами яких я захоплююся та можу годинами розглядати всі дрібниці. А є роботи, які абсолютно не викликають в мене цікавості, хоча іншим людям вони подобаються…
«Закуповую матеріали у Таїланді та Кореї»
- Чи є серед виробників матеріалів для скрапбукінгу більш рейтингові? В якій країні виготовляють найкращі штампи й заготовки?
- На сьогодні країною, яка виготовляє найбільш якісні матеріали для скрапбукінгу, є США. Це і папір, і штампи тощо.
- Знаю, що ви купуєте матеріали для скрапбукінгу аж у Кореї. Як вам це вдається?
- Як я вже казала, скрапбукінг для мене – це не лише улюблене хобі, але й улюблена робота. Все почалося зі спільник покупок з США, а зараз я закуповую деякі матеріали з Таїланду та Кореї. Гадаю, й це – не межа. У майбутньому, можливо, планую відкрити скрап-магазин.
- Корейські матеріали такі самі за ціною, як європейські?
- Деякі корейські матеріали неможливо знайти у Європі. Це й тканинний скотч, і різноманітний декор. Але наприклад, тканини у Кореї набагато дешевші, ніж у Європі при такій самій високій якості.
У кожної листівки є своє місце
- Ви робите фотоальбоми, блокноти, листівки, альбоми для листівок… Над чим більше любите «чаклувати»?
- Мені більше подобається працювати над альбомами. Хоча це займає більшу кількість часу, ніж, наприклад, робота над листівкою. Але я все-таки за альбоми!
- Як у вас з’явився альбом для зберігання листівок? Ви захоплюєтеся посткросингом (посткросинг – обмін поштовими листівками з незнайомими людьми з інших країн. – Авт.)?
- Так, з недавнього часу я – велика прихильниця посткросингу. Адже це так приємно – отримувати різні листівки з усього світу! Ще й з маленькою історією на звороті Зараз у мене вже біля двадцяти листівок, але впевнена, що згодом їх буде лише більше. Тому мені й спала така думка – створити альбом для листівок, аби у кожної було своє місце.
- А як щодо фотоальбомів? Чи є стосовно них якісь правила – наприклад, обов’язково приладнати до однієї зі сторінок гарненьку накладну кишеню?
- Ні, гадаю, жодних спеціальних правил немає… Все за бажанням майстра та/або пропозицій клієнта
АТС – маленька дизайнерська картка
- Легше робити фотоальбом на замовлення чи собі, знаючи, які фотографії там будуть розміщені?
- При замовленні я прошу надати фотографії, адже саме під фото обирається папір, декор, який потім буде гармоніювати як за кольором, так і за настроєм. Тоді у цілому альбом буде більш гармонійний.
- У вас є дуже милий альбом для новонародженого. Які «сюрпризи» ви сховали у нього (кишеньки, відділи)?
- Дякую! Я й сама дуже люблю цей альбом У ньому є і фото-кишеньки, і «сховані» фотографії, і місця для підписів.
- Якщо скрап-альбоми та листівки у нас популярні, то про АТС (англ. Artist Trading Card. – Авт.), мабуть, чули не всі. Що це за виріб і звідки він взявся у вашій творчості?
- АТС – це мініатюрні декоративні картки, «маленькі дизайнерські шедеври», які інколи використовують, як візитки, але частіше – як предмет обміну і колекціонування. АТС має містити інформацію про майстра, який виготовив її. Зазвичай, на звороті картки пишуть ім’я дизайнера, його блог, пошту або адресу галереї, назву серії, порядковий номер картки у серії та дату виготовлення. Зі створенням свого блогу (ladybug-scrapboking.blogspot.com) я познайомилася з багатьма майстринями і вже від них дізналася про АТС. Тепер і у мене є маленька колекція, яка з часом, я впевнена, буде поповнюватися
- Які ще цікаві речі плануєте зробити у техніці скрапбукінгу?
- Ще стільки всього треба спробувати! Ще стільки направлень та стилів скрапбукінгу! Впевнена, що скрап надовго ввійшов до мого життя, тому планую вчитися, вчитися і ще раз вчитися!
(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
Метки: паперопластика, поробки