Вальдорфські ляльки - милі й натуральні
Майстриня з Кіровограда шиє розвиваючі ляльки
Ці пупсики виглядають дуже м’якими, ніжними, а ще – натуральними та безпечними для дитини. Так і є – вальдорфські ляльки виготовляють лише з тих матеріалів, які не шкодять здоров’ю. А ще, це справжні педагогічні ляльки, спрямовані на природний розвиток дитини. Тетяна Музичук з Кіровограда шиє такі іграшки вже півтора року, і протягом цього часу її захоплення ляльками з рожевими щічками і носиками-кнопками не вщухає.
- Тетяно, якими ляльками ви бавилися у дитинстві? Чи були серед них ляльки з тканини?
- В дитинстві у мене була улюблена лялька Альонка – я так назвала її на честь своєї сестрички Вона мені її подарувала. Так ось, ця лялька була частково зроблена з тканини. Ну і, звісно, куди без ляльки Барбі?..
Ляльки несуть тепло майстра
- Коли ви почали шити власні ляльки?
- Свої лялечки я почала шити у листопаді 2010 року. Тоді ж з’явилася можливість шити їх, адже в мене маленький синочок. З дитиною на руках шити складно, але я шию лялечок у перервах, коли він спить.
- Чому ви почали займатися лялькарством? Вважаєте, що лялька ручної роботи – більш корисна для дітей?
- На творчість мене наштовхнула подруга Я вирішила спробувати свої сили у пошитті ляльок, поступово стало виходити. До того ж, я вважаю, що лялечки, які робляться не на заводах, а руками майстра, несуть позитивну енергетику, тепло, любов майстра, який їх виготовляє.
Перша лялька – з футболки
- Розкажіть про ваші перші лялькарські успіхи: як виглядали ці ляльки, з чого були зроблені?
- Перша моя лялечка була зроблена з футболки, адже трикотаж, потрібний для таких ляльок, дуже важко знайти. Та й тренуватися краще на простому матеріалі. Для набивки ляльок використовую овечу вовну, а волосся роблю з пряжі.
- Де ви вперше познайомилися з вальдорфськими іграшками? Це була любов з першого погляду?
- Так, це була любов з першого погляду, відірватися від побачених ляльок я не змогла! Побачила їх на сайті Ярмарок Майстрів. В основному, такі ляльки роблять майстри з Росії, з України на той момент було дуже мало подібних майстрів.
Натуральні матеріали – вимога вальдорфської іграшки
- Чим вальдорфська лялька відрізняється від будь-якої іншої ляльки?
- Відрізняється усім: тканиною, з якої зроблена, наповнювачем, технікою виконання… У ній використовуються максимально натуральні матеріали.
- Звідки взагалі прийшов вальдорфський рух і у яких країнах найбільш популярні такі іграшки?
- Витоки Вальдорфського руху йдуть з Німеччини, там були вперше створені вальдорфські школи та дитсадки. Більш популярні такі ляльки у Росії та у далекому зарубіжжі, в нас ще мало хто знає про них…
Ляльки зі спеціального трикотажу
- Ведмедиків тедді шиють зі спеціальної дорогої тканини, а як щодо вальдорфських іграшок? Які матеріали потрібні, щоб створити одну ляльку?
- Для ляльки використовуються такі матеріали: бавовняний трикотаж (спеціальний для виготовлення ляльок), наповнювач з овечої вовни. Це – основа ляльки.
- Ви шиєте вальдорфські ляльки за спеціальними готовими викрійками (так само, як шиють, наприклад, тільди)?
- Є готові викрійки, які я брала з Інтернету, але також і вносила свої корективи.
Спочатку – лялька, потім – одяг
- Якими фокусами досягаєте рельєфу шкіри ляльок? Очі просто зшиваєте нитками?
- Голову роблю методом стяжок. Таким чином, формую око, підборіддя та потиличну частину. А очі просто вишиваю нитками.
- А як підбираєте лялькам одяг і взуття? Плетені чобітки також робите самотужки?
- Одяг і взуття і підбираю після того, як бачу готову ляльку. Тоді розвивається фантазія і шиється одяг
Ляльки для дітей і для дорослих
- А вальдорфських хлопчиків ви шиєте? Чи попитом користуються лише ляльки-дівчата?
- Так, я шию як дівчаток, так і хлопчиків, але дівчатка користуються популярністю, адже їх можна заплітати А ще, я шию ляльок-малюків, у них ручки й ніжки рухомі. Вони більше схожі на дітей будовою ручок, ніжок, тіла загалом
- Вальдорфські іграшки дарують тільки дітям чи вони можуть потішити і дорослих?
- Вальдорфські ляльки можна дарувати як діткам, так і дорослим. Вони підходять для гри і для інтер’єру дитячої кімнати. Нещодавно у мене замовили ляльку для лікаря – тепер вона буде стояти у кабінеті і тішити око. Цю ляльку я робила спеціально під власника: намагалася підібрати колір волосся, очей, форму одягу – щоб було максимальне співпадіння… Навіть на одязі бейджик зробила з прізвищем, ім’ям, по батькові та логотипом пологового будинку, адже лялечка була призначена для лікаря-акушера
(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
Метки: лялькарство