Вірменський традиційний одяг

Вівторок, 12 Липня, 2011

На картинах Вардгеса Суренянца оживають традиції

"У гаремі" Вардгеса Суренянца (1918)

Завтра в Україні завершаться Дні Республіки Вірменія. Протягом двох тижнів у Києві та Одесі показували найкращі зразки вірменського мистецтва: усі охочі могли проглянути фільми Вігена Чалдраняна, послухати виступи майстрів мистецтв Вірменії та роздивитися світлини на фотовиставці «Вірменський слід в Україні». «Родзинкою» культурної програми у столиці стала виставка легендарного художника Вардгеса Суренянца, витвори якого донесли до наших часів інформацію про традиційний одяг вірмен.

"Біженка"

Роботи для виставки у Києві відібрали та привезли фахівці Національної галереї Вірменії – саме у цьому почесному музеї вони зберігаються. Ще б пак, адже Вардгес Суренянц був видатною постаттю: він відзначився не лише як художник, а й як перекладач та теоретик мистецтва. Нині саме його називають основоположником історичного жанру у вірменському живописі.

"Селянка з Алджаваза"

Частина картин Вардгеса Суренянца присвячена давньовірменській міфології. Художник дуже детально описав сюжети міфів – дивлячись на ці роботи, глядачу не доводиться сумніватися у реальності стародавніх легенд.

"Маро. Дівчина з Мокса" (1915-1916)

Суренянц був ще й графіком. На київській виставці можна було побачити цілу низку його графічних робіт: на них автор виписав кожну деталь, кожну окрему складочку одягу персонажів.

"Молодий біженець із Сасуна" (1915-1916)

Килими з національними візерунками, розшите жіноче вбрання, багатий чоловічий одяг та різноманітні головні убори прикрашають витвори Вардгеса Суренянца.

"Вардан з Алджанава" (1915)

Вардгес Суренянц народився 1860-го року, а помер 1921-го. Митець часто бував в Україні: частину життя він прожив у Криму. Ще дитиною він жив у Сімферополі, а потім повернувся у ці краї. Чотири останні роки життя художника минули у Ялті – там він і завершив свій життєвий шлях.

Ескіз плаката "Петроград - вірменам" (1915)

За життя Вардгеса Суренянца відбулася лише одна його персональна виставка. Проте зараз роботи художника користуються неабиякою популярністю та збирають численні схвальні відгуки поціновувачів мистецтва з усього світу.

Ескіз до вірменської казки (1905, 1913-1914)

(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Вам нужна прочная рабочая одежда? Выход найден! Вам подойдет- там шьют очень качественно!

Метки: ,