Віщі сни у батику

Пятниця, 6 Травня, 2011

У Києві стартувала виставка живопису на шовку Наталії Ґронської

Деталі - понад усе. Фрагмент картини "По цей бік буття", 2009 рік

Сьогодні Національний музей українського народного декоративного мистецтва презентував десяту персональну виставку «Віщі сни» столичної художниці Наталії Ґронської. Станкові твори, виконані у техніці гарячого батику, вражають своєю гармонійністю та змістовим наповненням: триптих «Молитва» ілюструє увесь шлях священних слів від людей до небес, а посеред виставкового залу стоїть двометрова «Янголиця» з пап’є-маше, вбрана у розписаний шовковий одяг.

«Наталія Ґронська однією з перших в Україні прагнула довести, що батик – це не тільки спосіб декорування тканини, а й техніка, яка дозволяє творити речі зовсім іншого плану, різного жанрового спрямування, – відзначає мистецтвознавець Зоя Чегусова. – Вона знайшла свою пластичну мову, асоціативно-змістовні зв’язки, знаки та символи, переконала, що батик можна використовувати для будь-яких образних інтерпретацій».

Об'ємно-просторова композиція "Янголиця", 2001 рік

Цікаво, що у деяких мистецьких роботах Наталія Ґронська зображає… текст. Ретельно виписаними золотавими літерами вщент заповнені декілька картин художниці. Пані Наталія зізнається, що жодних курсів з каліграфії не проходила, проте її живописні тексти виглядають, як самодостатні твори мистецтва. Ось як пояснює мисткиня появу літер на своїх полотнах:

Наталія Ґронська займається живописом по шовку багато років, тож вже встигла написати картини різноманітної тематики. У доробку пані Наталії є й «квіткові» роботи: все-таки, ця тема у батику – найпопулярніша. «Мої квіти – уявні, тобто, зовсім не такі, як у житті. Також у мене є серія творів, присвячених жінці, – розповідає вона. – Жіночий світ, жіноча таємниця – це улюблені теми для мене. І у цьому немає жодного «рожевого» нальоту: не лише чоловік, а й жінка у жінці теж шукає щось цікаве. Можливість «розгадати» іншу жінку – це можливість «розгадати» саму себе»…

"Загадка про Нагірну розповідь", 2009 рік

Відвідати виставку «Віщі сни» можна (і треба!) до 30 червня. Адреса Музею українського народного декоративного мистецтва: Київ, вул. Лаврська, 5, корпус 29.

"Люди т янголи", 2009 рік. Цю роботу художниця подарувала музею

До речі

Наталія Ґронська народилася на Закарпатті, а профільне навчання здобула у столиці – в інституті, який нині називається Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури. Пані Наталя понад двадцять років є членом Спілки художників України та лауреатом премії Київської організації Національної спілки художників України імені С. Колоса. Торік мисткиня брала участь у трієнале художнього текстилю.

Будемо вдячні за ретвіти, перепости і всіляку підтримку у соцмережах :)

***

Спонсор запису:

Якщо ви цікавитеся кулінарією і любите готувати різні страви, товас потішать! Приготуйте собі справжній смаколик!

Метки: