Види трикотажу + що з нього шиють

Неділя, 29 Листопада, 2015

Кулір

Трикотаж – вочевидь, найпопулярніше полотно для пошиття одягу. Він гнучкий, зручний і комфортний. А ще, на трикотажі добре тримаються принти, що додає цій тканині додаткових «балів» у сучасному світі. Найактивніші споживачі трикотажного одягу – це діти, адже їхнє вбрання від самого народження має бути м’якеньке й таке, що повторює рухи малюка. Але й дорослі перетинаються з безліччю предметів одягу, пошитих з трикотажу. Зокрема,  пропонує великий вибір трикотажного одягу на всі смаки. Давайте розберемося, які існують види трикотажу і що шиють з цієї тканини.

1. Кулір. Тонке трикотажне полотно, що закручується по краях, якщо його трошки потягнути. Лицьова сторона куліра виглядає, як паралельні смужки («ялинки»), а зворотна – хвильки, перпендикулярні таким «ялинкам». З цієї тканини зазвичай шиють літні речі – футболки, майки, дитячі шорти, піжами. Чудово тримає форму різновид куліру – стрейчкулір. Проте така тканина добре розтягується завдяки наявності волокон еластину, тож її краще обирати для дорослого одягу. Дітям же більше підійде кулір, зроблений зі 100%-ї бавовни.

Інтерлок

2. Інтерлок. Двостороннє трикотажне полотно, на якому буває важко відрізнити лицьову сторону від зворотної (обидві виглядають, як паралельні смужки). З інтерлоку шиють літній і весняний одяг: щільні футболки, кофтинки з довгим рукавом, шапки, жіночі й чоловічі гольфи.

Петельний футер

3. Футер. Футер – це щільна трикотажна тканина, з якої найчастіше шиють світшоти, кофти, реглани, спортивні штани з начосом. У наших краях футер називають двониткою або три ниткою (залежно від способу виробництва). А ще, це полотно буває з начосом (петельками або пушком на вивороті), а буває – без. Найтепліший футер має щільність 300, 320 і більше: у цьому випадку на звороті тканини може бути начос товщиною аж 5 мм! Ну а для більш легких кофтинок підійде й стрейчфутер, який добре розтягується, але має синтетичні домішки.

Рібана

4. Рібана. Рібана – це тканина, виготовлена методом «резинки» 1 на 1 (для легкого одягу) чи 2 на 2 (для зимових светриків типу світшотів). Це полотно буває повністю натуральне або з домішками еластану. З натуральної рібани шиють білизну, дитячі футболки або шорти, а ось рібана з еластаном підходить для оздоблення манжетів та горловин (вона добре розтягується і стискається назад, не деформуючи виріб).

Кашкорсе

5. Кашкорсе (рубчик). Трикотажна тканина, яка дуже добре розтягується, адже виготовлена методом плетення резинки. Це – найкраща тканина для пошиття гольфів (водолазок), але тільки в тому випадку, якщо ваша швейна машина добре працює зі стрейч-полотнами. Якщо ж ви працюєте на звичайній машинці, кашкорсе ризикує добряче розтягнутися у процесі пошиття (особливо – у проймах рукавів та горловині светриків). Кашкорсе буває з начосом або без. Часто у магазинах можна зустріти дитячі гольфики з кашкорсе начосом назовні, але це – помилка :)Насправді, одяг з цієї тканини треба носити начосом всередину! Так тепліше :)

Капітоне

6. Капітоне. Тканина-сендвіч. Між двома тоненькими шарами натурального трикотажного полотна міститься тонкий шар утеплювача (типу синтепону). Завдяки цьому капітоне не поступається у теплоті навіть футеру, але водночас, може називатися найбільш м’яким полотном, створеним спеціально для малят. З капітоне роблять і теплі піжами, і светрики, і шапочки, і навіть жіночі кофтинки.

Фліс

7. Фліс. Фліс – це також трикотаж! Але синтетичний. Фактично, фліс – це синтетичне трикотажне полотно, яке добряче покололи голками для валяння. Звісно, це роблять на фабриках на спеціальному обладнанні, але завдяки такому «поколюванню» тканина «обростає» пушком з двох сторін. Звичайний фліс можна використовувати, як підкладку для штанів, толстовок, курток, а фліс-антипілінг (такий, що не дуже кошлатиться) – для повноцінних светриків, теплих штанів, шапок, шарфів і рукавиць.

Велюр

8. Велюр. Велюр характеризується ніжним пушком з лицьової сторони. Зворот же, навпаки, залишається «голий», а його структура чітко вказує на приналежність до трикотажного сімейства тканин. Зазвичай, велюр виготовляють з синтетичних волокон, тому часто вдягати дітям одяг з цієї тканини не рекомендують. Ну а в дорослому світі цей матеріал – улюбленець серед жінок. Велюрові кофтинки та спортивні костюми зараз користуються великою популярністю!

Велсофт

9. Велсофт. Дехто називає велсофт штучним хутром, проте це не зовсім так: це – м’якенький ворс на трикотажній основі. Велсофт буває як повністю натуральний, так і синтетичний. З натурального виготовляють піжами (наприклад, цільнокроєні), а зі штучного – кофти, карнавальні костюми, підкладки до курток.

Віскоза

10. Віскоза. Це штучне трикотажне полотно ми залишили насамкінець :)Це – суто дорослий матеріал, з якого зазвичай шиють жіночі топи, футболки, сукні і блузи. Віскозний трикотаж дуже добре розтягується завдяки високому вмісту тучних волокон.

Фото з сайтів: shop.bembi.ua, glsm.ru, datsiy.com, livemaster.ru, odessa.etov.ua, mylitta.ru, donetsk.all.biz.

За матеріалами http://tricot.com.ua/