Вишивальний карнавал
Стартує масштабний етнопроект до Дня незалежності України
Сьогодні, 24 листопада, розпочалася підготовка до грандіозного дійства, що відбудеться на День незалежності (24 серпня) наступного року. Свято об’єднає поціновувачів народної вишивки та писанкарства у Києві, де відбудеться яскравий вишивальний карнавал. Своє бажання взяти участь у дійстві вже підтвердили 24 обласні центри України. Організатори вважають співпадіння чисел (тричі по 24) щасливим та обіцяють протягом дев’яти місяців «виносити» величезний етнопроект, який стане гордістю нашої держави.
Проведення Парадів вишиванок вже стало традицією багатьох міст. Проте на Народному карнавалі до Дня незалежності буде присутній ще один вид старовинного мистецтва – писанкарство. Очікується, що до столиці прибудуть ватаги любителів народної творчості з різних куточків України, аби пройтися святковою ходою у вишиванках. Окрім того, кожна громада презентуватиме на дійстві величезні «диво-писанки», розписані притаманними їхнім регіонам орнаментами. Маршрут карнавалу: Європейська площа – ст.м. Арсенальна – Співоче поле (3 км).
Увесь парад будуть супроводжувати виступи танцювальних колективів, музика від духового оркестру, демонстрація символіки міст та велетенська писанка на возі. По закінченні ходи учасники почують державний гімн України, а після цього відбудуться конкурси на найкращу вишиванку: чоловічу, жіночу та дитячу. Фінальна частина свята передбачує встановлення великих «диво-писанок» на Співочому полі. Там вони побудуть деякий час та вирушать до Музею народної архітектури та побуту у Пирогові, де стануть частиною постійної експозиції.
За святковою процесію слідкуватиме почесне журі, яке визначить місто, яке найкраще презентувало на святі свої традиції. Місто-переможець отримає грошовий приз (100 тис. грн!) та золоту писанку. Організатори майбутнього вишивального карнавалу – «Країна Мрій» та громадське об’єднання «Столичні ініціативи». Опікуватимуться проведенням дійства дуже шановані творчі люди:
Олег Скрипка – автор загальної концепції карнавалу;
Ольга Сумська – автор детального сценарію дійства;
Юрій Рибчинський та Ніна Матвієнко – відповідають за організацію концерту та конкурсу «Українська пісня, виконана а-капела» (також відбудеться у рамках карнавалу);
Віталій та Дмитро Капранови – готують конкурс на найкращу вишиванку.
Окрім великого карнавалу у Києві, кожне місто-учасник дійства проведе конкурс на найкраще оформлення «диво-писанки» свого регіону. За словами організаторів цей етап свята розпочнеться вже навесні – 15 березня. Задача буде не з легких, адже учасники муситимуть розмалювати писанки розміром 3,75*2,6м та вагою 58 кг.
15 квітня, на Великдень, кожен обласний центр проведе святкове встановлення «диво-писанки» для тимчасової експозиції, де вона перебуватиме щонайдовше до Вознесіння Христового (24 травня). А от 24 серпня розмальовані писанки разом із вбраними у вишиванки учасниками прийме в гості Київ. Попереду ще багато часу, але організатори вже зараз починають метушитися, аби підготувати гідний парад вишиванок, який стане грандіозним Народним карнавалом.
П.С. Мабуть, саме про такий карнавал мріє скульптор Олександра Рубан
П.П.С. Ви би взяли участь у такому заході?
* Фото вишиванок - з виставки мистецтва Вінницької області.
***
Спонсор запису:
Для того чтобы познакомиться с искусством Бахчисарая, посетите этот город. Авас уже ждут!
Метки: вишивка, писанкарство