Вишивати бісером може будь-хто

Четвер, 26 Травня, 2011

Інтерв’ю з вишивальницею Мариною Донець

Вишита бісером картина "Балерини"

Зранку – на роботу, ввечері – за вишивальний станок. Киянка Марина Донець працює у сфері адміністрування офісів іноземних компаній, а вільний час присвячує вишиванню картин нитками та бісером. «Я почала займатися вишиванням сімнадцять років тому, коли в Україні цей вид рукоділля ще не був такий поширений, як зараз, – розповідає наша співрозмовниця. – Перші схеми мені привозив колега з США: я замовляла їх через Інтернет… Тоді це заняття здавалося мені занадто кропітким, і я не була впевнена, що закінчу бодай першу роботу». З того часу Марина Донець вишила багато робіт, якими можете полюбуватися і ви ;)

Марина Донець з величезною вишитою роботою

- Пані Марино, серед Ваших робіт, в основному, вишиті картини. А як Ви ставитеся до більш практичного застосування вишивки (наприклад, до вишитих фартухів та скатертин)?

- Я вважаю картини вічним витвором мистецтва, який не потребує ретельного догляду, може зберігатися впродовж довгих років та передаватися з покоління в покоління. У мене також є вишиті рушники, фартухи та серветки, але мені більше подобаються картини під склом, оформлені у гарні рами.

- Скільки годин поспіль можете вишивати?

- За цим заняттям я можу провести цілий день, якщо мені дозволяють інші справи: основна робота, сім’я… Але таке буває дуже рідко! Я намагаюся хоча б трохи часу присвятити вишиванню, зазвичай, перед сном.

Ікона, вишита бісером

«Бісер віддає холодом»

- У Вас часто бувають випадки, коли не хочеться закінчувати почату роботу? Якщо так, то як із цим боретеся?

- Буду відверта: такі випадки трапляються, але тоді, коли я захоплююся новою ідеєю. Це може бути або нова картина, або новий вид рукоділля. Так, нещодавно я відвідала майстер-класи з печворку (шиття з клаптиків тканини), і після цього вже виготовила дві роботи у цій техніці. Паралельно можна виконувати декілька робіт, тому я навіть раджу майстриням «вклинювати» до довготривалої серйозної роботи якісь інші, виконання яких займає менше часу (від декількох годин до декількох днів). Це може бути будь-що: плетіння серветки, вишивка бісером, печворк, аплікація, декупаж… Позитивний вплив від цього «прийому» полягає, по-перше, у перемиканні уваги, а по-друге, в майстрині з’являється відчуття закінченості роботи, що завжди приємно :)Все це дає можливість відпочити від основної довготривалої роботи і взятися за неї з новими силами та натхненням.  Можна також вишивати дві-три картини паралельно різними техніками: наприклад, гобеленовим стібком або напівхрестом, бісером та звичайним хрестом.

- Чим Вам більше подобається вишивати – нитками чи бісером?

- У кожній техніці є свої переваги. Нитки більш приємні на дотик: вони ніби випромінюють тепло! Я, зазвичай, вишиваю французькими нитками – вони зберігають свій колір після прання, не плутаються у процесі роботи… Але нитками вишивати довше. Бісером – швидше, адже вишивання відбувається у техніці, так би мовити, напівхреста. До того ж, це, зазвичай, буває часткова вишивка: якщо це людина, то обличчя і руки не вишивають, якщо це пейзаж, то вишиваються об’єкти переднього плану. Для мене бісер віддає холодом, він схожий на малесенькі камінчики, а виконана робота – важча. Але кожна майстриня обирає те, що їй більше до душі. Це також залежить від настрою.

Майстриня за вишивальним станком

«Стібки мають лежати в один бік»

- Важко було вишивати першу роботу бісером?

- Ні, набагато простіше, ніж нитками. Першою роботою, вишитою бісером, в мене була ікона «Спаситель», її розмір – 20*25 см. Я виконала її за чотири дні: було велике натхнення і дозволяв час…

- Вишивання бісером – нескладна справа чи для цього треба знати якісь правила?

- Вишивати бісером може будь-хто, потрібне  тільки бажання :)Правила є, але вони прості: зазвичай, вони містяться в  інструкції до кожного набору. Та й в Інтернеті, думаю, також можна їх знайти.

- У вишиванні хрестиком треба «класти» верхні стібки усіх хрестиків в один бік. А як у вишиванні бісером?бісеринки теж мають лягати в один бік?

- Так, у вишиванні бісером стібки мають лежати в один бік. Наприклад, з верхнього кута в нижній. До того ж, вишивати треба або горизонтальними рядами, або вертикальними. Це – вибір  майстрині, але змішувати ряди не можна.

Вишивка хрестиком: бузок - наче живий!

«Можу зробити вишивку на одязі»

- Ви вишиваєте лише за готовими схемами чи інколи можете собі дозволити пофантазувати й вигадати схему?

- Я люблю вишивати за складними схемами. Сама я не вигадаю гарну складну схему… Та й навіщо, якщо зараз є спеціальні програми, які розбивають будь-яку картинку на хрестики і навіть надають номери ниток, якими рекомендовано вишивати той чи інший колір?.. Я можу зробити вишивку на одязі, вигадавши сама малюнок, але це не можна назвати моїм «коником» :)

- Поділіться з нашими читачками своїми планами: що хотіли би вишити найближчим часом?

- Буквально сьогодні я забрала з багетної майстерні картину «Балерини», виконану бісером. Тепер на черзі в мене – картина «Виноградна лоза». Але спершу я би хотіла виконати ковдру у техніці печворк. Ну хоча б маленьку…

До речі

Якщо ви хочете навчитися вишивати бісером, можете безкоштовно скачати журнал про види швів та вишивку бісером і стрічками!

(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки: