Виставка килимів ручної роботи

Понеділок, 16 Квітня, 2012

У Києві покажуть художнє килимарство

Український килим - робота Степана Ганжі

Килимовий світ Степана Ганжі – так називається виставка, що розпочне роботу 18 квітня о 17:00 у галереї Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Експозицію прикрасять килими ручної роботи, підібрані до 70-річчя майстра.

На відвідувачів виставки чекають цікаві й автентичні килими. Чого варті лише назви деяких витворів – Берегиня, Півень, Подільські мотиви, Лев, Козак і Дівчина, Козаки, Січ-мати, Чумацький шлях, Ще треті півні не співали… «Майстер у своїх композиціях використовує традиційні мотиви, образи і символи народного мистецтва – квадрати та ромби, трикутники, кола та півкола, розетки, безкінечники, – відзначають у Спілці майстрів народного мистецтва. – У його складних, але виважених композиціях переважають барокові рослини, квіти, вазони. Елементи декору часто геометризовані, конструктивно вони органічно «вписуються» у канву килимів, що інколи нагадують фрагменти традиційної народної плахти».

Особливістю творчості Степана Ганжі мистецтвознавці називають ретельне виконання килимів. У це важко повірити, але майстер килимарства працює над кожним твором від трьох до шести місяців! «Художник не копіює давні зразки народних килимів, а творить свій світ, тонко відчуваючи давні канони і віртуозно застосовуючи їх у власній інноваційності, дотримуючись основ і традицій – як у формі, так і в змісті, – наголошують у Спілці. – Колорит його килимів стриманий, тяжіє до півтонів. Мистецтво Степана Ганжі – нове, вагоме і самобутнє художнє слово в сучасному народному килимарстві з глибоко національними традиціями та високим українським духом».

До речі

Степан Ганжа народився 18 квітня 1942 року на Поділлі – у селі Жорнище Іллінецького району Вінницької області в родині славнозвісного майстра-гончара Олександра Дорофійовича Ганжі. Навчався у хореографічній студії при ансамблі танцю УРСР ім. П.П.Вірського. У 1966–1984 роках працював солістом балету в Українському заслуженому академічному хорі імені Григорія Вірьовки. Образотворчим мистецтвом почав займатися 1984 року. Захопившись килимарством, самотужки опанував це вишукане мистецтво. Протягом короткого часу Степан Ганжа здобув славу одного із самобутніх мистців, творчість якого відзначено  званням Заслуженого майстра народної творчості України (2004), преміями імені Данила Щербаківського (2002), Катерини Білокур (2005), імені Сергія Колоса (2008), Національною премію ім. Тараса Шевченка (2010).

Виставка Килимовий світ Степана Ганжі триватиме з 18 до 27 квітня у галереї Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Адреса: Київ, вул. Рейтарська, 27А. Телефон для довідок: (044) 278-56-25, 278-32-23. У вихідні та святкові дні галерея не працює.

(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Интересуетесь новинками охранного рынка? Тогда вам понравитсякоторая объеденила в себе функции обычной сигнализации и телефона.

Метки: