Виставка рушників у Трускавці
Роботи від волинських вишивальниць
Нав’янучий сад – так називається виставка рушників волинських мисткинь Галини та Світлани Махонюк, що розпочала свою роботу у курортному Трускавці. Сімдесят дивовижних рушників Волині можна побачити у місцевому Єпархіальному музеї.
Сестри Галина та Світлана Махонюк походять із села Омеляни, що на Рівненщині. Вишивкою вони захопилися у Бориславській спеціалізованій школі-інтернаті, адже від самого дитинства були прикуті до інвалідних візків.
«На жаль, тяжка хвороба позбавила Галину і Світлану можливості пересуватися, але не зламала волі. І тепер їхні «дороги» простелилися рушниками туди, де демонструвалися їхні виставки. Галина і Світлана Махонюки є членами Спілки народних майстрів України», – кажуть організатори виставки.
Три роки тому одної з сестер – Світлани Махонюк – не стало. А пані Галина й надалі мешкає у рідному краї – в селі Овадному на Волині. Майстриня вишиває різними техніками – хрестиком, занизуванням, вирізанням, низинкою, зерновим виводом, панамою, штапівкою.
«Любов до вишивання передалася від бабусі. Та й взагалі, вишивати – це обов’язок кожної дівчини», – відзначає Галина Махонюк. Вона зізнається, що спочатку малює схему для вишивання на папері, а потім переносить її на полотно.
«У всьому світі зростає інтерес до етнічної спадщини кожного народу. Українцям є з чим постати перед іншими націями завдяки таким майстрам, як сестри Махонюк, – каже директор Єпархіального музею Трускавця Тарас Шафран. – Бо серед тих скарбів на видному місці – український рушник, що є містком між минулим та майбутнім».
Адреса Єпархіального музею: Трускавець, вул. Степана Бандери, 19. Музей працює лише по буднях з 10:00 до 18:00. Плата за вхід – пожертва.
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Готовя ребенка к школе, не забудьте купить учебную мебель на сайтеот известного белорусского производителя СВ Класс!