Виставка Спадкоємність у Києві

Середа, 30 Січня, 2013

Традиції та інновації у народному мистецтві

Спадкоємність

31 січня о 17:00 у Музеї Івана Гончара розпочнеться презентація нової виставки Спадкоємність: традиції та інновації в народному мистецтві. Тут можна буде побачити чудові роботи народних майстрів, виконаних у техніках писанкарства, малярства, ткацтва, вишивки, гончарства, різьби по дереву, лялькарства, витинанки, плетіння, а також чудове народне вбрання.

Серед експозиції – артефакти зі збірки Музею Гончара, а також сучасні роботи народних майстрів Києва та Київщини. «Ідея виставки полягає у спробі візуалізації збереженості та трансформації тяглих традицій в народному мистецтві, виявленні елементів інновацій, привнесених нашою добою у творчість сучасних майстрів», – зазначають музейники.

Окрім власне виставки, відвідувачі музею зможуть поспілкуватися з майстрами та навчитися новому мистецтву на тематичних майстер-класах. Рукотворні уроки від провідних майстрів відбуватимуться впродовж чотирьох тижнів. До того ж, поціновувачі народного мистецтва матимуть змогу поновити свою домашню бібліотеку, придбавши нові видання, присвячені етніці. Покази рідкісних фільмів про майстрів та засідання «круглого столу» довершать ідею виставки.

Експозицію можна побачити до 28 лютого. Адреса Національного центру народної культури Музей Івана Гончара: Київ, вул. Лаврська, 19. Телефони для довідок: 280-52-10, 288-92-68.

До речі

Виставка «Спадкоємність: традиції та інновації в народному мистецтві» присвячена двадцятиріччю заснування київського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Саме цю організацію називають продовжувачкою справи Київського кустарного товариства (1906 – 1917 роки), за­сновниками якого були М. Біляшівський, Д. Щербаківський, Б. Ханенко, В. Ханенко, О. Косач, Є. Щербаківська, К. Бутович, Ю. Чернявський та інші.

«То­вариство неабияк прислужилося справі піднесення народного мистецтва українців до рівня визначних явищ національної культури, – розповідають у Музеї Гончара. – Діяльність Товариства полягала у виявленні та підтримці осередків кустарного виробництва, розробці зразків виробів у національному українському стилі, постачанні сировини майстрам і ремісникам, влаштуванні виставок і сприянні збуту виробів. Для цього було створено склад, який мав вигляд виставки-ярмарку, засновано музей. Великої популярності набули видавничі проекти товариства, серед яких – альбоми серії «Українські взірці». Станом на 1910 рік товариство нараховувало сто учасників. Цілком зрозуміло, що діяльність такої прогресивної громадської організації була брутально обірвана більшовицьким переворотом 1917 року».

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Если вас интересует активный отдых или отдых для всей семьи, поищитенедалеко от вашего дома!