Виточка: простий майстер-клас

Пятниця, 6 Грудня, 2013

Як зробити виточку?

Як зробити виточку?

Шиючи одяг своїми руками, ви напевно стикнетеся з потребою зробити виточку. Спідниці, сукні, штани, пальта – ці вироби неможливо уявити без вигинів «по фігурі». Насправді, робити виточки нескладно, але треба знати певну теорію. Майстер-клас зі створення виточки – до вашої уваги!

Що таке виточка?

Виточка – це клиноподібний шов, завдяки якому тканина стає з пласкої об’ємною. Виріб таким чином підганяється до фігури (найчастіше – в районі стегон та грудей).

Виточка власноруч

1. Зараз я шию для себе піжаму-кімоно. І хоч модель верхньої частини піжами – достатньо вільна і «мішкоподібна», для її створення все одно потрібні дві виточки на лінії грудей. Тож для початку треба викроїти одну з двох передніх деталей кімоно – пілочку (пілочка і спинка – це назви передніх і задньої деталей верхньої частини одягу). Добре прасуємо пілочку і викладаємо перед собою. По лівому краю ви бачите уступ, на рівні якого нам треба зробити виточку.

Пілочка

2. Перевертаємо пілочку на зворотній бік – тут будемо розмічати виточку. По краях тканини ви бачите контури – це власне контури виробу, за межею яких – відступ для обробки тканини.

Зворот пілочки

3. Під кутом вгору проводимо під лінійку лінію виточки. Вона має дійти приблизно до середини пілочки. В нас вийшла виточка довжиною 16 см.

Основна лінія виточки

4. Від кута уступу проводимо ще одну лінію до кінчика попередньої лінії. Таку саму лінію ведемо з-під першої лінії. Обидві частини виточки мають вийти симетричні, порівняно з центральною лінією.

Лінії виточки

5. Згинаємо тканину за центральною лінією.

Згин виточки

6. Тепер нам треба наметати тканину – у зігнутому вигляді прошити будь-якими нитками великими стібками. Це робиться просто для фіксації згину, нитку ми потім виймемо, тож її навіть не треба закріпляти.

Наметали згин

7. Прошиваємо тканину по нижній лінії. Це можна робити швейною машинкою або руками, але правило одне: шов має йти від краю виробу до його центру.

Прошиваємо виточку

8. Тепер запрасовуємо виточку. Нещодавно я відвідала сайт , тому знаю одне цікаве правило. У випадку нашого кімоно або іншого виробу верхньої частини одягу виточки треба запрасовувати вниз.

Запрасовуємо виріб

9. З лицьового боку пілочка вже стала об’ємна: виточка зробила свою справу!

Об'ємна пілочка

Виточка своїми руками готова. Тепер робимо таку саму виточку на іншій пілочці та продовжуємо шити одяг далі.

Звичайна виточка

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки: