Як обробити горловину косою бейкою?
Шиючи одяг своїми руками, ми часто зіштовхуємося все з новими і новими викликами. То треба підібрати правильну тканину для виробу, то подумати, як краще декорувати одяг… Ще одне поширене питання – як обробити горловину косою бейкою. Зазвичай, для горловини трикотажних виробів я використовую рібану з еластаном і пришиваю її таким чином, як ви можете побачити на звичайних футболках. Та інколи потрібен інший ефект: вужча окантовка і глибший розріз горловини. Цього допомагає досягти коса бейка з трикотажу, і сьогодні я розповім, як з нею працювати на звичайній машинці.
Для того щоб обробити горловину косою бейкою, вам знадобляться трикотажна тканина для пошиття футболки (чи кофтинки), нитки в тон, ножиці для тканини, довга лінійка, олівець та швейна машинка з еластичною строчкою для трикотажу. Я використовувала натуральну тканину «стрейч-кулір» – ідеальний матеріал для футболок, який завдяки своїй тонкості підходить і для створення окантовки.
Як зробити окантовку косою бейкою з трикотажу?
1. Викроїть з тканини усі деталі виробу, який ви збираєтеся шити. Бажано, щоб після цього у вас залишився величенький шматок тканини: бейку кроять по косій, тому це вимагає великого використання тканини. Отож, складіть передню та задню деталі виробу та сантиметром поміряйте довжину майбутньої горловини. Якщо ви хочете, щоб окантовка горловини трохи стягувала виріб (як у моєму випадку), то довжина косої бейки має дорівнювати ¾ довжини горловини. Якщо ж ви хочете отримати рівний перехід від окантовки до виробу, то викроїть бейку лише на 1 см коротше довжини горловини. Ширина бейки у мене була 5 см.
2. Розташуйте лінійку на тканині по косій (по діагоналі) та накресліть бейку потрібного вам розміру олівцем.
3. Викроїть бейку та образу ж запрасуйте її, склавши вдвічі (уздовж смужки).
4. На машинці еластичним швом зшийте два краї бейки з виворотного боку, а потім зігніть по лінії запрасованого згину. У вас має вийти ось таке замкнуте кільце, як на фото:
5. Зшийте перед і спинку виробу по плечових швах. Поки цього не зроблено, ви не зможете прикріпити бейку до виробу. Отож, якщо основні деталі футболки чи кофтинки вже поєднані, можете розташувати на горловині й саму бейку. Для цього вкладіть згорнуту за згином бейку всередину горловини та притуліть зрізом до зрізу (з виворотного боку). Зафіксуйте бейку по краю горловини булавками. Якщо вам потрібна трохи стягнута горловина, як у моїй футболці, перед фіксацією трохи розтягніть бейку, щоб вона рівномірно розподілилася по канту горловини. Шов на бейці краще за все розмістити або чітко по центру спинки, або на одному з плечових швів виробу.
6. Пристрочіть бейку до горловини на машинці, використовуючи трикотажній шов. На цьому фото зображений лицьовий бік футболки: більш охайним поки що виглядає виворіт
7. Припуски шва горловини обережно відріжте ножицями: зайві кінчики тканини робитимуть горловину більш жорсткою.
8. А тепер – найважливіший крок: з виворотного боку заверніть на лицьову сторону верхній край (запрасований згин) бейки. І зафіксуйте, як вам зручно: булавками, наметувальним швом, або спочатку одним, а потім – іншим.
9. По краю згину бейки пройдіться прямим швом на машинці. Якщо у вас буде така стягнута горловина, як у моєї футболки, під час прокладання цього шва треба трошки розтягувати футболку разом з бейкою. Якщо ж у вас гладкий перехід від бейки до виробу, розтягувати нічого не треба.
Все, робота зроблена! Тапер ви знаєте, як обробити горловину косою бейкою легко і просто на звичайній побутовій швейній машинці. Візьміть до уваги те, що для виготовлення косої бейки не підійдуть грубі (хоч і трикотажні) тканини, а також ті з них, що не містять еластинових волокон. Простіше кажучи, зробити косу бейку для обробки горловини футболки можна лише з тонкого трикотажу, що добре розтягується. Мій вибір – стрейч-кулір
І наостанок – чому саме коса бейка, а не такий самий за розміром шматочок тканини, але викроєний прямо – уздовж чи поперек трикотажних ліній? Справа в тому, що викроєна по косій смужка тканини – більш міцна для використання в обробці горловини. Не настільки схильна до розтягування, як смужка, викроєна поперек ліній трикотажу. Але разом з тим ще й еластична – розтягується більше, ніж смужка, викроєна уздовж канавок трикотажного полотна.
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Якщо ви займаєтеся спортом та слідкуєте за спортивним зарчуванням, спробуйте за непоганими цінами!
Метки: шиття