Як шити трикотаж?

Четвер, 5 Листопада, 2015

Трикотаж

Трикотажна тканина – найбільш популярна для пошиття повсякденного одягу. Посудіть самі: з трикотажу шиють піжами, спортивні костюми, майки, футболки, кофтинки, гольфи, светри, леггінси та багато іншого. Тож, якщо ви взялися опановувати швейну машинку, просто гріх не спробувати шити трикотаж ;)Тим більше, на нашому сайті можна знайти багатсько майстер-класів з викрійками на цю тему. Але як шити трикотаж, щоб він не розтягувався і не деформувався? Кілька таємниць – і ви вже справжній майстер трикотажного мистецтва ;)

1. Найкраще шити трикотажний одяг не на звичайній машинці, а на розпошивальній. Цей прилад спеціально створений для обробки країв трикотажного полотна, яке без цієї обробки може дуже швидко розпускатися. Якщо грошей (або місця в квартирі – це також вагомий аргумент!) для розпошивалки немає, можна обійтися і звичайною побутовою швейною машинкою. На машинах старого покоління, обладнаних лише найпростішими швами, трикотажні деталі спочатку прострочують прямим швом, а потім для обробки країв ще раз роблять строчку, але вже швом зигзаг. У машинках нового покоління є спеціальний трикотажний шов, який виглядає, як зубчики зі зміщеними в один бік вершинами. Після такого шву додатково оброблять краї вже не треба: хіба що відстрочувати тканину, загибаючи її у потрібному місці (наприклад, на стику горловини).

2. Якщо трикотаж під час прошивання на машинці розтягується, не засмучуйтесь наперед: спробуйте попрасувати виріб, намагаючись праскою повернути тканині початковий не розтягнутий стан. Якщо розпрасувати тканину не вийде – значить, вийшов брак, і наступного разу треба шити побідну тканину, використовуючи спеціальні «фокуси», описані у наступних пунктах. Загалом, найлегше спосіб поновити свій гарбероб - це  за гарними цінами. Але якщо труднощі вас не лякають, можете спробувати шити одяг самостійно.

3. Для того, щоб тканина під час шиття не розтягувалася, змастіть її краї клейстером. Зваріть звичайний клейстер з борошна і води (або липкий крохмальний розчин) та пензликом нанесіть на краї трикотажу. Почекайте, поки тканина висохне, і краї завдяки клейстеру стануть жорсткуваті. Прострочіть потрібні шви, зшийте виріб і виперіть його в машинці, щоб зняти залишки клейстеру.

4. Якщо не хочете морочитися з клейстером, і пошити одяг треба швидко, покладіть трикотажні деталі між двох шарів серветки (як варіант – паперового рушника чи туалетного паперу). Завдяки цьому «сендвічу», тканина, затиснута між двома шарами паперу, розтягуватися не буде.

5. Якщо машинка просто не хоче строчити трикотаж (пропускає багато стібків або взагалі не робить їх), спробуйте опустити голку трохи нижче звичайного положення, послабивши гвинт кріплення голки у своєму гнізді. Мова йде про опущення голки лише на кілька міліметрів, порівняно зі звичним положенням.

6. Якщо ви хочете переконатися, що готовий виріб буде розтягуватися, і при цьому нитки швів не будуть рватися, прострочіть його, трохи розтягуючи тканину двома пальцями (перед і за лапкою). Вийде ось що: на розтягненутканину будуть лягати стібки стандартного розміру, а після повернення тканини до звичного стану стібки зменшаться. Відповідно, і під час вдягання такого одягу шов зможе розтягуватися, а не рватися.

7. Слідкуйте за бороздами трикотажу. Найбільш критичні місця, в яких трикотаж може розтягуватися під час шиття, - це горловина та пройми рукавів у футболках, а також низ трикотажних шапок. Словом, ті шви, які йдуть впоперек трикотажного полотна. Поздовжні шви таких проблем викликати не повинні, а ось під час шиття горловин і пройм будьте дуже уважні!

Фото з сайту loiseaufabrics.com

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.