Як зробити адвент-календар з тканини?
Українські діти потроху переходять на святкові календарі – так звані адвенти. Що таке адвент-календар? На стіні помешкання за місяць до Різдва з’являється якийсь великий об’єкт з багатьма дрібними кишеньками – по одній на кожен до різдвяний день. Щодня малеча може зазирати до кишені з відповідним числом місяця та отримувати невеликий презент: цукерку, листівку, лего-чоловічка… Ми пропонуємо вам зшити адвент-календар з тканини (на противагу паперовим будинкам, гірляндам зі шкарпеток та іншим варіантам). Зробити це дуже просто, і на додачу, такий календар послужить вашій сім’ї справді довго – поки дитинча не виросте.
Для того щоб зшити адвент-календар, візьміть:
Щільну бавовняну тканину для основи та кишеньок
Флізелін або інший зручний ущільнювач для тканини
Кравецькі булавки
Ножиці для тканини
Швейну машинку
Ручну голку з ниткою для простого наметування
У нашому випадку використана спеціальна заготовка для адвент-календаря, яку ми купили на американському сайті «Fabric». Але за цією подобою можна виготовити календар і з підручних тканин, погодьтеся Ну а якщо ви хочете мати у своєму помешканні ідеальний дизайн інтер`єру, звертайтеся до - тут для вас створять найкращий дизайн та втілять його у життя!
Як зшити найкращий адвент-календар?
1. Спочатку визначте, якого розміру календар ви хочете мати: чи вмістяться на ньому усі задумані кишеньки, чи поміститься сам календар на вільному шматку стіни у вашій домівці. Наш календар вийшов приблизно такого розміру, як стандартний аркуш ватману. Викроїть обриси календаря, враховуючи, що по 1-2 см з кожного боку піде на обробку країв.
2. Викроїть майбутні кишені. У нас вони будуть як одинарні (квадрати), так і суцільні (подібні до гармошок). Навколо кожної кишені обов’язково утворіть припуск – 1 см з усіх боків. У випадку здвоєних та інших кишень, яких більше, ніж одна, роздивіться це фото та викроїть і свої кишеньки з урахуванням таких припусків.
3. Обробіть краї усіх кишень (це стосується всіх викроєних квадратів і прямокутників): один раз загніть край на бік звороту та зафіксуйте наметувальним швом.
4. Верхню лінію кожного квадрата та прямокутника прострочіть на машинці прямим швом: це буде вхід до кишені.
5. Пропрасуйте основу адвент-календаря. Прикладіть до неї одинарні кишені у потрібних місцях та зафіксуйте кравецькими булавками.
6. Прямокутники, що вміщують по 2 або більше кишень, складіть гармошкою у проміжках між кишенями та зафіксуйте булавками. Таким чином, кишені мають опинитися впритул одна до одної.
7. Замість булавок зафіксуйте ці згини наметувальним швом.
8. Розташуйте прямокутники, що містять по кілька кишень, на основі календаря та прикріпіть їх булавками.
9. Якщо ви вже причепили на адвент-календар усі задумані кишеньки, можна починати шити!
10. Пристрочіть всі кишені по всіх лініях, окрім верхнього краю (щоб не застрочити вхід до кишень).
11. У випадку прямокутників з кількома кишенями на місцях стику кишень прострочіть паралельні лінії, щоб усі кишені були міцно прикріплені.
12. Покладіть адвент лицьовою стороною вниз на прасувальну дошку, до адвента прикладіть флізелін клейовим боком вниз та проведіть майже гарячою праскою, щоб приклеїти ущільнювач до тканини. Завдяки флізеліну, полотняний адвент-календар буде краще виглядати на стіні – не буде стирчати та м’ятися.
13. Встановіть на машинці лапку для обробки країв та оберіть оверлочний шов. Обробіть цим швом весь календар по периметру.
14. Потім один раз підігніть краї на зворотний бік, зафіксуйте кравецькими булавками.
15. Замість булавок прокладіть ручний наметувальний шов.
16. А потім прострочіть прямим швом на машинці. Після цього, звісно, вийміть з полотна нитки наметувального шву. Ще разок добре пропасуйте вашу поробку.
Найкращий адвент-клаендар готовий! Звісно, до таких кишень вмістяться не всі подарунки: якщо ви хочете подарувати дитині книжку або ще щось велике (журнал лабіринтів, листівку, набір саморобок, блискучі ручки чи ще щось подібне), покладіть до кишені малесеньку записку з натяком, де шукати великий подарунок. Буде весело!
Як зберігати такий адвент-календар до наступної зими: Найкраще – не перегинати його, а просто згорнути в трубочку та покласти туди, де на нього нічого не буде падати чи тиснути. Гарних свят!
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
Метки: шиття