Як зробити килимок ручної роботи?

Субота, 30 Січня, 2016

Килимок з трикотажної пряжі

Це у нас буде не майстер-клас, а просто перелік доступних методів створення невеликих інтер’єрних килимків :)Ну, знаєте, таких милих і затишних, яких не вистачає у наших ванних кімнатах і на дачних верандах. Що й казати: невеличкого пухнастого килимку бракує навіть під вашим комп’ютерним столом прямо зараз! :)А зробити такий елемент декору достатньо просто: лишень оберіть потрібний напрямок рукоділля – і за роботу!

1. Килимок з трикотажної пряжі. Пам’ятаєте, я колись розповідала, як зробити трикотажну пряжу зі старих футболок? Це також актуально, якщо ви займаєтеся шиттям: обрізки куліру або тонкого футеру також можуть стати гарною сировиною для творчості. Плести килимки з такої пряжі можна так само, як серветку – по колу. Відповідно, для цього вам знадобиться гачок (але найбільший, який тільки зможете знайти). Просто плетіть килимок по колу, використовуючи стовпчики з накидами або без, і після досягнення потрібного діаметру закріпіть «нитку». Серед наших бабусь було популярно в`язати подібні килимки чи доріжки з капронових колготок, і цей матеріал досі має одну велику перевагу. Колготи чи панчохи – синтетичні, тож килимок із них буде швидко сохнути і чудово підійде для ванної.

Тканий килим

2. Ткацтво килимів. Це вже – більш серйозна робота, до якої треба підійти «капітально» (закупити необхідні нитки та, головне, подружитися з ткацьким верстатом). Заняття це підійде не всім – воно дуже копітке і займає багато часу. Хоча результат виходить дуже гарний :)

Килимок на обручі

3. Килимок на обручі. Звичайний хулахуп з гладкою поверхнею може послужити каркасом для створення килимка! :)За таким самим принципом плетуть мандалу: на коло треба натягнути каркасні нитки (через центр кола), а потім, починаючи від центру, вести «нитки» по колу, обкручуючи довкола каркасних ниток. Звісно, для такого килимка слід використовувати не звичайні нитки, а трикотажну пряжу або щось подібне. Після того, як килимок досягне розміру обруча, хулахуп слід розрізати на шматочки і обережно вийняти з ниток. Так, для такої роботи треба брати обруч, якого не шкода :)

Килимок закритим гачком

4. Килимок закритим гачком. Locked hook – це закритий гачок, спеціальний інструмент, популярний серед західних рукодільниць. З одного боку він виглядає, як гачок для плетіння, а з протилежного має довге вушко, наче циганська голка. Для створення килимку за допомогою цього інструменту беруть сітчасту основу потрібного розміру, заправляють стрічку або трикотажну пряжу у вушко гачку та ведуть цю «нитку» по прямій: занурюють інструмент в отвір, виводять його «на поверхню» і так далі. Все це дуже схоже на принципи стандартного ткацтва, але засоби та інструменти – більш сучасні. У результаті такої творчості може вийти як килимок, так і щось об’ємне – ваза, статуетка тощо.

Килимок із залишків тканин

5. Килимок із залишків тканини. Виріб на цьому фото дещо нагадує «килимок з троянд», який років 10 тому реалізувала київська художниця Аліна Копиця. Ідея була така: Аліна залучала до мистецького проекту перехожих у різних містах України і світу, вчила їх скручувати стрічки з червоної тканини і зшивати разом. У цьому килимку застосований той самий принцип, тільки використали різнокольоровий матеріал. Ви можете зробити щось схоже із залишків тканини та стрічок! :)

Фото з сайтів: 1dogwoof.com, salon.com, scraphacker.com, gocolorcrazy.com, craftsanity.com.

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Завжди можна також  для себе або на подарунок: такий елемент декору - чудовий презент для близьких людей!