Як зробити пальчиковий театр з фетру?

Вівторок, 21 Травня, 2019

Пальчиковий театр своїми руками

Пальчиковий театр – це цікава забавка. Причому, як для дітей, так і для дорослих! Повірте: створюючи цікавих персонажів з фетру, надаючи їм неповторних рис обличчя, ви зарядитеся позитивом та натхненням! Ми з сином вирішили зробити пальчиковий театр «Кресало» за відомою казкою Ганса Християна Андерсена. І не просто за казкою – за чудово виданою книжкою видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га», яку проілюстрував Владислав Єрко. Отож, персонажів ми створювали відповідно до їхнього образу на ілюстраціях цього видання. Як же зробити пальчиковий театр з фетру? Давайте розбиратися!

Щоб зробити пальчиковий театр, візьміть:

- набір різнокольорових відрізів фетру;

- нитки різних кольорів (у нас – залишки акрилових ниток від наборів для вишивання: такі нитки і щільні, і мають насичені кольори);

- ручну голку;

- гострі ножиці для тканини;

- картон та ручку/олівець для шаблону;

- бісер, намистини та інші деталі, якими плануєте прикрашати персонажів (звісно, можна обійтися й самими лише нитками – усі необхідні акценти можна просто вишити.

Якщо ви любите речі з душею, виготовлені справжніми майстрами своєї справи, то  неодмінно знайдете щось для себе! Тут продають цікаві якісні товари, виготовлені українськими виробниками - посуд, милі записники, сувеніри та інші приємності!

Пальчиковий театр з фетру

Пальчиковий театр своїми руками: процес виготовлення

1. Для початку, треба зробити шаблон пальчикового театру. Кожен елемент (кожного персонажа) треба буде вдягати на палець, отож дуже важливо – правильно зняти мірки. Шаблон має бути достатньо великий, а пальчиковий персонаж – відповідно, просторий, аби його можна вдягнути на палець і дитина, і доросла людина. Отож, мірки краще знімати з когось дорослого. Прикладіть вказівний палець до картону та обведіть його ручкою чи олівцем. Навколо цих обрисів зробіть ще одну лінію – на відстані 1 см від першої лінії. Саме такий припуск допоможе з пласких деталей зробити об’ємну деталь, всередині якої зможе поміститися палець. По нижній лінії припуск робити не варто. Виріжте готовий шаблон.

Шаблон для пальчикового театру

2. Визначтеся, якого персонажа (якого кольору) ви будете робити першим. У нас пальчиковий театр за казкою «Кресало», отже перший персонаж – перший пес із казки. Обираємо бежевий фетр, прикладаємо до нього шаблон та вирізаємо ножицями для тканини прямо по контуру дві однакові деталі. Одразу вирізаємо з цієї ж тканини два трикутні вушка та обираємо бісер для очей і носика.

Собака з казки Кресало

3. Вручну пришиваємо до однієї з деталей песика бісеринки для очей і носика.

Собака з фетру

4. Потім, приклавши до відповідного місця деталі вух, пришиваємо їх ручним пунктирним швом (шов робимо дуже дрібним, щоб вийшло міцно і надійно.

Персонаж пальчикового театру

5. Заправивши темнішу нитку в ручну голку, вишиваємо песику язик.

6. Тепер накладаємо фетрову деталь з мордочкою песика на другу порожню деталь і зшиваємо їх ручним петельним швом по контуру (поєднати треба всі боки, крім нижньої лінії).

Як зшити пальчиковий театр

7. Таким самим способом зробіть інших персонажів пальчикового театру з фетру. Іншим песикам ми пришили більші очі (як у казці), вишили ікла.

Собака пальчиковий театр

8. Решту персонажів постаралися зробити схожими на тих, що зображені на ілюстраціях Владислава Єрка: кат у нас – у червоному вбранні, солдат – з великим пером на капелюсі, фрейліна – у зеленому платті, а відьма – із фартушком (він знімається, адже за сюжетом казки, відьма у певний момент віддає фартух солдатові).

9. Також після пальчикових персонажів ми зробили допоміжні реквізити: саме кресало скрутили з мідного дроту, у малесеньку подарункову торбинку насипали гречку (щоб потім ефектно розсипати, як у книзі «Кресало»!). Крім того, виготовили додаткові декорації: намалювали міську вулицю та тюремні грати для головного персонажа.

Ось і все, пальчиковий театр з фетру готовий! Готувати його доволі просто, але довго: кожен персонаж відшивається вручну і потребує індивідуального підбору одягу та деталей. З фетру можна зробити й будь-який інший пальчиковий театр – хоч за сюжетом улюбленої казки малечі, хоч на цікаву повчальну тему (наприклад, екологічного змісту). Пальчиковий театр розвиває уяву і творче мислення, а також допомагає проговорювати з малюками важливі теми. А ви колись робили пальчиковий театр?

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки: ,