Жіноча піжамна кофтинка

Субота, 2 Січня, 2016

Жіноча піжамна кофтинка

Ну, почалося: після практики на дитячих речах я нарешті наважилася активніше шити дорослий одяг. Купила собі журнал з викрійками Ottobre (час від часу його випуски присвячують жіночій моді) і пригледіла модель для маминої піжами. Викрійку тут не викладатиму – лише напишу, що її ви можете знайти у журналі Ottobre №2/2015 (модель №19) і розповім, як і що я зшивала :)Отже, майстер-клас із пошиття жіночої піжамної кофтинки 52 розміру!

Для цієї піжами мені знадобилися:

Стрейч-кулір сірого кольору для основної частини – 1 м

Кулір рожевого кольору для оздоблення – невеликий відріз

Рожеві нитки (в тон тканині)

Ножиці

Кравецькі булавки

Швейна машинка

Як пошити жіночу піжаму? Опис роботи

1. Спочатку я перенесла викрійку на пергамент і вирізала обриси деталей. Приклала ці папірці до тканини, зафіксувала булавками й викроїла 2 рукава, 1 спинку, 1 перед, довго смужку для оздоблення горловини, 2 манжети та 1 деталь кишеньки.

Деталі кофтинки

2. Я люблю за один «присіст» за машинку шити якомога більше, тому завжди заздалегідь готую всі потрібні деталі, які на цьому етапі можна обробити. Тож спершу я підготувала всі рожеві деталі: горловину, манжети і кишеню. Загнула на виворіт верхній край кишені і запрасувала його; деталі манжетів і горловини зігнула двічі (поперек трикотажних смужок) і також запрасувала. Потім розвернула манжети і горловину і поєднала їхні протилежні вертикальні краї булавками (чи нитками, як у випадку з горловиною).

Манжети і горловина

3. Отже, на машинці зробила одразу багато чого: прямим швом застрочила верхній край кишені, зшила в «трубочки» манжети і горловину (після цього зігнула їх по запрасованій лінії згину).

Підготовані деталі

4. Далі треба було пришити кишеню до полотна переду кофтинки. Отож, я підігнула три краї кишені (нижню і бокові) до зворотного боку і зафіксувала це нитками.

Обробка кишені

5. Після цього приклала кишеню до переду піжами та зафіксувала її пунктирним швом на потрібному місці. Ну і, звісно, пристрочила на машинці по цих трьох сторонах.

Кишеня на піжамі

6. Далі – все за знайомою схемою: треба було зшити плечі виробу. Отож я склала разом перед і спинку лицьовими сторонами всередину та зістрочила плечові шви зі звороту трикотажним швом. Потім припуски цих швів обробила зигзагом, щоб було охайніше, завернула на сторону переду та відстрочила прямим швом паралельно плечовому шву. Це і видно на фото.

Відстрочений плечовий шов

7. Коли плечові шви були готові, було дуже легко пришити рожеву подвійну стрічку горловини. Я приклала до вирізу горловини цю стрічку, перевернувши її догори зрізом (згином донизу). Трошки розтягнула стрічку (адже вона, як і водиться горловині, дещо вужча за виріз горловини), зафіксувала булавками та пристрочила трикотажним швом. Припуски обробила зигзагом і також відстрочила по лицьовій стороні паралельно шву горловини.

Горловина

8. Залишилося зовсім трошки роботи! Я приклала рукава до вирізів рукавів (лицьовими сторонами всередину), зафіксувала їх булавками та пристрочила трикотажним швом. Припуски обробила зигзагом, загнула до основного полотна (не до рукава, а до спинки і переду) та відстрочила паралельно попередньому шву. Після цього прошила шви рукавів і бокові шви (один шов йшов від низу рукава через пахви до низу піжами, другий – дзеркально відображував перший, тільки з іншого боку виробу).

Пришитий рукав

9. Манжети пришила до країв рукавів так само, як пришивала горловину: приєднала булавками…

Приєднання манжету

10. Потім обробила краї зигзагом та відстрочила на сторону рукава.

Готовий манжет

11. Низ виробу двічі підігнула на виворотній бік та прямим швом прострочила паралельно нижньому згину.

Обробка низу кофтинки

Ну і все! :)Жіноча піжамна кофтинка була готова! А ви шиєте одяг для своїх мам? :)

Жіноча піжама 52 розміру, верхня частина

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

А якщо вам знадобилася офісна тумба високої якості, на сайті  її можна замовити прямо зараз!

Метки: