Перший раз - на майстер-клас!
У київських школах дітей вчать майструвати сувеніри власноруч
Сьогодні у школярів розпочинається новий навчальний рік. Хтось із дітей з нетерпінням чекає на улюблений урок літератури, хтось скучив за математичними формулами… А хтось не може дочекатися уроку праці, на якому можна проявити свої творчі здібності та зробити власними руками справжню красу. Подивимося, що роблять столичні школярі на уроках праці
У київській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті №21 на чільному місці – кераміка. Діти ліплять із глини маленькі статуетки звірів, а потім прикрашають їх різнокольоровими фарбами.
Для роботи з глиною школярам роздають спеціальні інструменти, тож діти змалечку вчаться працювати правильно.
Коники, баранці, півники – чого тільки не роблять ці малюки! Вчителі не обмежують дітей у творчості, тому, наприклад, глиняний коник може бути рожевий у синю крапочку
Середня загальноосвітня школа №245 пропагує українські традиції. Відтак, тутешні учні знають, що таке петриківський розпис та вміло відтворюють його на папері. Декілька років тому учениця цієї школи Аня Штепа намалювала петриківкою чудового птаха.
У цій самій школі дітей вчать робити ляльок з українським колоритом. Шматочок мішковини, вовняні нитки, намистинки, тасьма з орнаментом – і лялька готова!
А от середня загальноосвітня школа №104 імені Ольжича, що у Пущі-Водиці, простим уроком праці не обмежується. Тут діє цілий гурток «Wood design», відвідувачі якого вчаться працювати з деревом. На уроки до заслуженого вчителя України Володимира Загорного ходять, передусім, хлопці: вони виготовляють тут дерев’яні вази, підсвічники та навіть табурети.
Раз на рік у цьому закладі проводять «шалений день»: замість домашнього завдання діти несуть до школи… транспортні засоби, сконструйовані власноруч. Різноманітні колеса та візочки вони прикрашають на свій смак, тож перегони на цьому «транспорті» виглядають дуже кумедно. Чого варта лише ось така «квітка на колесах», яка брала участь у цьогорічному змаганні:
Тож нинішній урок праці у київських школах – це далеко не завжди звичний поділ класу на дівчаток і хлопчиків, де першим відведена роль швачок чи кухарів, а другим – майстрам, які виготовляють деталі на станках. Сучасні школярі вміють робити своїми руками багато гарних сувенірів та вдосконалюють свої вміння завдяки творчим вчителям
(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Спонсор запису:
Чтобы устроить у себя во дворе хороший бассейн, запаситесь специальными материалами. Вам пригодятся , которые будут контролировать химический состав.
Метки: вироби з дерева, живопис, кераміка, лялькарство, паперопластика, поробки