Посуд ручної роботи: який він буває?

Пятниця, 7 Листопада, 2014

Керамічний посуд

Різноманітний посуд – чашки, тарілки, блюда, мисочки, ложки – серед усього рукодільного краму купують найчастіше. Скласти гідну конкуренцію таким товарам можуть хіба прикраси, які також користуються популярністю у поціновувачів хендмейду. Причина такої любові до посуду очевидна: тарілки й чашки – дуже практичний товар, яким усі ми користуємося щодня. Ви, як творча особистість, можете власноруч зробити посуд неймовірної краси! Давайте подивимося, які матеріали можна використати для створення цих виробів!

1. Керамічний посуд. Глина – це найпоширеніший матеріал для виготовлення посуду. Саме тому в Україні здавна виникали різні види і стилі кераміки: косівська кераміка, опішнянська, васильківська майоліка тощо. Усі ці види керамічного посуду відрізняються один від одного декоруванням – різними кольорами розпису, елементами орнаменту. Деякі майстри добиваються унікального відтінку посуду, пориваючи його молоком перед випалом. Тож якщо ви захочете зробити посуд з глини, перед вами відкриються широкі творчі можливості!

Посуд з глини

2. Дерев’яний посуд. Такі тарілки й миски зробити дещо важче, ніж посуд з глини. Справа в тому, щоб без особливого устаткування тут не обійтися: потрібні станки, які будуть виточувати з дерев’яних «болванок» посудини потрібної форми, розміру і глибини. Але виточування форми – це тільки половина роботи. Далі знадобиться варіння посуду в олії – процедура, яка зміцнить матеріал і зробить його більш практичним. До слова, досить поширеним виробом з дерева є кругла дощечка для піци. Такі підставки ви можете побачити майже у всіх сучасних піцеріях. А якщо ви замовитето зможете покласти на таку підставку ту піцу, яку вам привезе кур`єр!

Дерев'яний посуд

3. Плетений посуд з лози. Лозоплетіння – старовинне українське ремесло. З гнучких гілочок верби зазвичай виготовляють кошики, блюда, підноси та інші гарненькі речі. Більше декоративний спосіб застосування лозоплетіння – обплетення пляшок. Зробити такі вироби не так важко, але й результат не вийде геть довговічний. Вироби з лози бояться вологого чищення (при тому, що неабияк припадають пилом), та можуть навіть поламатися.

Лозоплетіння: плетений посуд

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки: , ,