Сумки з тканини та… поліетилену
Мар’яна Макарович з Ужгорода створює торбинки з нестандартних матеріалів
Не минуло й року з часів нашої попередньої розмови з Мар’яною Макарович, як чарівна майстриня з Закарпаття надихнула нас на ще одне інтерв’ю. Дизайнерка продовжує вигадувати все нові й нові творчі речі: накладні аксесуари для одягу, креативні запрошення на каву та сумки з цікавих матеріалів. Наприклад, з поліетилену! От про це й поговоримо
- Мар’яно, з яких матеріалів можна виготовляти сумки? Зазвичай, майстриням на думку спадають два матеріали: шкіра та тканина…
- З будь-яких, залежно від призначення. Щоправда, якщо передбачається виключно функціональна річ, то вибір матеріалів зменшується. Оскільки треба враховувати властивості й вміти передбачити, як поведе себе в окремій ситуації аксесуар чи використаний матеріал.
«Треба їх подружити»
- Звідки у вас взагалі з’явилася ідея пошиття сумок не з тканини, а з чогось іншого?
- Я придбала поліетилен (звичайну клейонку), щоб виготовляти лекала для пошиття одягу. Цей матеріал дуже зручно застосовувати саме для цього. А потім я перебирала шматки тканини: декілька з них потрапили на поліетилен, і я подумала: «Гм… цікаво виглядає. Треба їх познайомити і подружити». От так і зшила першу сумку з додаванням поліетилену
- Зараз дуже модно перетворювати старі речі на нові: робити мистецькі об’єкти зі сміття, зі старенького одягу шити інтер’єрні прикраси… Ваші сумки теж можна назвати ресайклінгом чи ви творите виключно з нових матеріалів?
- Останнім часом шию виключно з нових тканин.
- Скільки може прожити поліетиленова сумка?
- Мій пакет живе уже два роки і поки на стан здоров’я не скаржиться, тому маю надію, що він ще довго мене тішитиме й виручатиме
Нестандартний декор
- Ви також прикрашаєте свої торбинки лаком для нігтів. Такі малюнки довго тримаються?
- Лак для нігтів можна використати для малювання по тканині. А от на поліетилені він не тримається…
- А використовувати для створення сумок самі пляшечки від лаку можна? Якщо так, то що це може бути – прикраса, брошка для сумки?..
- Можна, як декор, але краще – для косметички.
- Які є особливості у роботі з нестандартними матеріалами?
- Майстер має визначитися із застосуванням певних матеріалів, а також із концепцією виробу: чи це буде щось лаконічне, чи кітчеве.
«Співіснувати можуть різні матеріали»
- Чи стаються «трагічні» випадки, коли, наприклад, під час прострочування поліетилену цей матеріал розтягується чи рветься?
- Трагічні випадки є, але благо, вони не приносять шкоду суспільству, окрім поповнення смітника
- На ваших нестандартних сумках з поліетилену можна побачити кольорові нашивки. Це тканина чи папір? Як ці матеріали співіснують на сумці?
- Є у мене клатчик, який виготовлено за допомогою канцелярських файлів, вирізок з журналу, і плюс підкладка з білого джинсу… Співіснувати можуть різні матеріали – головне, щоб не всі зразу, бо ж вас сплутають зі збирачем макулатури та «цінних» матеріалів
- Поліетилен, зазвичай, трапляється прозорий Як ви виходите з такої «ситуації»?
Шиєте прозорічи підкладаєте під прозорий матеріал щось непрозоре?
- Використовую обидва варіанти.
- Такі вироби – суто декоративні, створені для краси? Чи з дизайнерською поліетиленовою сумкою можна сходити й до продуктового магазину?
- Ні, музейних експонатів я не створюю. Наприклад, з фруктів, овочів, паперу… Можливо, поки що… Хтозна?!
***
П.С. Дякуємо за фото Тетяні Лемак!
Метки: шиття